Курс NT-IBM WAS Основи Адміністрування IBM Websphere Application Server- технології JEE

Курс призначений для персоналу IT підрозділів підприємств, які займаються супроводом розподілених додатків, побудованих на основі IBM WAS.

В даний час існує велика кількість додатків середньої ланки, які повинні супроводжуватися на п едпріятіях. У поняття супровід входить, оновлення додатків новими версіями, управління модулями додатків, конфігурація налаштувань Java машини, управління продуктивністю, надійністю і масштабованість сервера додатків і додатків, які на ньому розміщуються.

Курс необхідний слухачам, які супроводжують додатки для сервера додатків IBM Websphere.

По закінченню курсу, слухачі самостійно зможуть розгортати сервер додатків IBM Websphere масштабу підприємства. Моніторинг Java машини і компонент сервера додатків дозволять вчасно приймати рішення щодо забезпечення безвідмовної роботи інфраструктури IBM WAS. В процесі навчання слухачі самостійно розгортають на сервері тестові додатки, проводять їх моніторинг і настройку, забезпечують безпечний доступ до додатків.


Після закінчення курсу слухачі зможуть:

 

Для ефективного навчання на курсі, слухачі повинні володіти такими знаннями і навичками:
 • знання основ OOP (об'єктно-орієнтоване програмування),
 • мову програмування Java.
 1. IBM WAS - сервер середньої ланки розподілених обчислень, призначений для розгортання JEE додатків.
 2. Підготовка операційної системи для розгортання сервера WAS, необхідні пакети, установка системних семафорів. Підготовка користувачів і груп операційної системи. Три етапи розгортання сервера WAS - установка основних пакетів, установка механізмів поновлення сервера до наступних версій, оновлення сервера новими сервісними пакетами.
 3. Структура каталогів, отриманих в результаті інсталяції сервера додатків.
 4. Віртуальна Java машина - серце сервера додатків. Стандарти і специфікації, технологія JEE - основа IBM Websphere. Структура і компоненти JVM. Управління пам'яттю, змінні оточення JVM. Пакети розширень. Структури і види додатків, що розміщуються на сервері. Введення в завантажувач класів сервера додатків.
 5. Середовище розробки Eclipse - інструмент адміністратора при роботі з IBM Websphere. Модулі розширень для Eclipse. Конфігурація профайла для сервера додатків з середовища Eclipse.
 6. Запуск сервера додатків, конфігураційні файли, мета, вузол і сервер додатків. Введення в консоль управління сервером, моніторинг основних компонент.
 7. Конфігурація сервісу JAAS і JDBC. Пули з'єднань, сервіс J2CA і безпеку IBM Websphere. Визначення ролей і груп користувачів. Доступ до серверів баз даних, настройка і моніторинг з'єднань. Служба JMS, взаємодія IBM MQ і IBM WAS. Таймер сервіси і JMS служба. Контейнер Web додатків і додатків для взаємодії з базою даних. Особливості розміщення на сервері транзакційних додатків.
 8. Архітектура JEE додатків. Стандарти додатків: Web і EJB прілорженія. Використання середовища Eclipse для збірки, конфігурації і тестування додатків.
 9. Розміщення додатків на сервері, стандартні JEE і специфічні для IBM Sphere дескриптори розміщення додатків. Моніторинг додатків, розгорнутих на сервері.
 10. Архітектура Web додатків. Ідеологія MVC - версії. Від сервлету до фаселета - технологія JSF2. Стандартні конфігураційні файли і особливості розміщення Web додатків на IBM Websphere. Управління та моніторинг сесії користувачів через консоль управління сервером додатка, сервлети і JSF сторінки - моніторинг продуктивності. Життєвий цикл призначеного для користувача запиту на сервер і сесійні ресурси сервера додатків.
 11. Управління транзакційними EJB3 додатками. Типи EJB компонент їх конфігурація і моніторинг на сервері IBM WebSphere. Файли IBM Websphere і особливості взамодействия компонент в контейнері EJB.
 12. Введення в розподілені транзакції, транзакції бази даних і сервера додатків. Конфігурація транзакційного контейнера сервера додатків. Класи Синглетон і сервіси таймера - управління завданнями на сервері додатків. Сесійна контекст EJB додатки і управління безпечним доступом до EJB додатків.
 13. Основи ORM і JPA, конфігурація JEE додатків для роботи з базою даних. Інжектірованіе ресурсів сервера додатків в EJB компоненти. Особливості роботи JEE додатків з ресурсами IBM Websphere.
 14. Взаємодія додатків JEE з сервером IBM MQ. Типи з'єднань з MQ сервером. Організація і настройка ресурсів IBM Websphere для роботи з IBM MQ.
 15. Технологія JEE Message Driven і сервер IBM MQ - тісна співпраця. Транзакційні бізнес методи і розподілені JDBC транзакції, ще раз про конфігурацію JDBC драйвера сервера додатків.

Реєстрація на найближчий курс

Код курсу

NT-IBM WAS

Тривалість, днів

5

Найближчі дати

за запитом

Ціна, грн