Як стати програмістом в 30+ років? | nt.ua

Як стати програмістом в 30+ років?

Липень 07, 2021 академія курси

Чомусь найчастіше люди хочуть кардинально поміняти роботу у віці 30+, але багатьох зупиняє страх, що у них нічого не вийде або вже пізно. Але насправді роботу можна і потрібно змінювати в будь-якому віці, якщо ви розумієте, що:

 • Ви не бачите майбутнього з теперішньою спеціальністю;
 • Ви хочете отримувати задоволення від робочого процесу, а не йти як на каторгу.

Дізнайтеся про інші ознаки, коли необхідно змінювати сферу роботи в статті «5 ознак того, що час кардинально міняти роботу».

Якщо це сходиться з вашим становищем, забудьте про те, що щось пізно міняти. Особливо це стосується переходу в ІТ-сферу. Так, починати буде складно, але якщо ви хочете досягнути стабільного майбутнього з хорошою зарплатою, новими враженнями та постійним розвитком, то це того варто. Давайте розглянемо переваги, можливі недоліки й кроки для навчання на програміста.

Переваги роботи програміста

 • Вік не має значення

  Часто в команду 25-річних може прийти 45-річний фахівець-початківець. Люди чудово спрацьовуються і навіть забувають про вік один одного.

 • Зручний графік роботи

  Часто в ІТ-компаніях немає суворого графіка відвідування роботи. Від програміста лише очікують, що він буде виконувати свою роботу якісно і вчасно. А коли і де ви її робите не так важливо.

 • Спеціальність користується високим попитом

  Першу роботу буде знайти нелегко, але з появою досвіду, зміна роботи буде вам не така страшна. Головне постійно розвиватися як фахівець.

 • Оплата праці прив'язана до долара або євро

  Автоматично ваша зарплата буде вищою, ніж у людей, які отримують зарплату в національній валюті. Це стосується і роботи в ІТ-компанії, і на фрілансі.

 • Робота з освіченими та цікавими фахівцями

  Буває так, що люди працюють в нервових умовах, з неприємними та скандальними колегами. Люди терплять і тримаються за місце на роботі, просто тому що не знають куди себе подіти. Навчання на ІТ-фахівця може допомогти з кардинальною зміною умов роботи й життя на краще.

 • Можливість отримувати задоволення від того, що ви робите

  Правильне навчання дасть хорошу базу, хороша база дасть можливість рости далі, знайти роботу з бажаною зарплатою, займатися тим, що вам подобається та жити у своє задоволення без постійних нервових зривів.

  В Академії «Мережні Технології» ми стежимо за тим, щоб наші курси містили всю необхідну основу для роботи починаючого ІТ-фахівця. Відгуки наших студентів тому підтвердження.

Можливі недоліки роботи програміста

 • Необхідно постійно зростати та розвиватися

  Якщо ви не звикли до подібного мислення, то рано чи пізно вам доведеться це зробити, якщо ви хочете чогось досягти в ІТ-сфері. Розробники постійно вивчають нові книги, курси, отримують нові сертифікації та продовжують це робити, щоб бути кращими й ефективнішими, ніж вони були рік тому. Це робиться для поліпшення робочого процесу і підвищення конкурентоспроможності.

 • Висока конкуренція

  Ви не єдина людина, який подумала про привабливість ІТ-сфери. Тому будьте готові, до високої конкуренції на ринку. Це особливо стосується популярних спеціальностей на кшталт Python і JavaScript девелоперів, вебдизайнера, DevOps інженера, розробника мобільних додатків. Тому важливо постійно розвивати себе як фахівця.

 • Маленька зарплата на початку кар'єри

  Подібне є нормою для багатьох спеціальностей. Ви не можете почати як молодший спеціаліст, але при цьому отримувати як старший фахівець з 15-річним стажем. Запасіться терпінням і бажанням досягти поставленої зарплати. Вона не росте за 1 день, для цього знадобитися 1-2 роки, а іноді навіть більше часу. Якщо у вас немає можливості перетерпіти такий стан, то подумайте ще раз перед тим, як приймати різкі рішення.

З чого необхідно почати, щоб стати успішним програмістом в 30+ років?

Обговоріть ситуацію з рідними

Перед тим як остаточно заглибитися в тему з навчанням, обговоріть всі деталі з сім'єю. Якщо ви головний годувальник, ваша зміна в кар'єрі може відбитися на фінансовому становищі, невдоволенні й інших не дуже приємних ситуаціях. Тому необхідно, щоб всі розуміли ступінь відповідальності та важливості подібного рішення.

Створіть грошову подушку

Щоб захистити себе і близьких, ми радимо відкладати гроші, як є можливість, щоб під час навчання і перших етапів роботи на новій посаді ви не відчували гостру потребу в грошах.

Не відкладайте запис на курси

Якщо ви вже більш-менш упевнені у своєму рішенні, не відкладайте запис на курси з програмування на невизначений термін. Чим швидше ви це зробите, тим краще. Шукайте найбільш вдалий курс в нашій Академії та зв'яжіться з нашим менеджером вже сьогодні!

Довго не роздумуйте над вибором мови

Серед топ-3 популярних мов зараз PHP, JavaScript і Python. Перша мова популярна, а значить вам буде простіше шукати рішення, JavaScript варто вибирати, якщо плануєте займатися Front end, а Python – це хороша основа для всіх початківців. Пізніше ви завжди зможете перейти на іншу мову. Також ви можете запитати поради у нашого менеджера, який підбере потрібну мову програмування.

Дізнайтеся які зараз актуальні мови в наших статтях «ТОП 6 мов програмування для вивчення в 2021 році» та «Топ мов програмування 2021 в різних сферах».

Станьте частиною ком'юніті

Там ви можете знайти однодумців і менторів. Разом з ними буде легше мотивувати себе та покращувати знання.

Займайтеся самоосвітою, але і не забувайте за курси

Важливо не тільки читати спеціалізовану літературу, а й проходити курси. Саме на них викладач навчить вас всій необхідній базі, виправить ваші помилки та запропонує додатковий матеріал, який підійде саме вам.

Почніть з невеликого простого проєкту

На ньому ви зможете попрактикуватися та самостійно розібратися в питаннях, які раніше не розуміли в теорії. Більш того, проєкт дасть вам додатковий бонус на будь-якій співбесіді. Він покаже, що ви здатні до самостійної роботи та прагнете розвиватися.


Якщо ви зважилися стати частиною ІТ-сфери, ви повинні бути впевнені у своєму виборі. Адже працювати розробником, тільки тому що всі так роблять, це не найкращий привід для змін в кар'єрі.

Зважте всі «за» та «проти», а потім вже можете приступати до вибору курсів програмування в нашій Академії. Зараз ми відкрили курси для початківців розробників за напрямками JavaScript, PHP, Java та Front end. Перший тиждень курсів – безкоштовно. За цей час ви зрозумієте, чи підходить вам цей напрямок чи ні. По закінченню тижня ви завжди можете відмовитися від подальшого навчання. Зв'яжіться з нами, і ми поділимося усіма подробицями навчання в нашій Академії. До зустрічі на курсах!