Верховна Рада України ухвалила закони, що забороняють російську музику в громадських місцях та медіа, а також імпорт й розповсюдження книг з Росії, Білорусі та тимчасово окупованих частин.
Тож ми зробили для вас підбірку якісної літератури про ІТ українською мовою:
Першим в списку буде комплект із трьох книг, які ми дуже радимо до прочитання. Автор Роберт С. Мартін, також відомий як «Дядько Боб». Він - один з авторів гнучкої розробки програмного забезпечення, відомий міжнародний консультант та письменник, чиї книги стали настільними путівниками для багатьох програмістів. Весь комплект можна придбати в книгарні приблизно за 1500 грн.
Якщо користуватись правилами архітектури ПЗ, то продуктивність праці розробників значно зростає. І саме ці правила Дядько Боб розкриває у своїй книзі.
Так, поганий програмний код теж працює. Але якщо код не «чистий», то завжди виникають проблеми. Це забирає ресурси на підтримку коду і на пошук проблем. Книга «Чистий код» присвячена хорошому програмуванню. І що найголовніше, тут є реальні приклади коду. Тож якщо бажаєте навчитись відрізняти правильний, чистий код від поганого, та навчитись писати такий код, то це має бути вашою настільною книгою.
Більш ніж 20 років пройшло з Маніфесту Agile. За цей час розуміння методології почало істотно відрізнятись від того, що було на початку. І ця книга – це і є повернення до основ Agile: негроміздкого рішення маленького завдання, поставленого перед невеликими командами програмістів, які виконують дрібні завдання.
Як мінімум, цю книжку варто прочитати тільки тому, що вона стверджує, що всі програмісти – котики. Але не в тому сенсі, про який ви подумали. Коти, як і програмісти, позбавлені стадного інстинкту. Тож ця книжка вам краще допоможе зрозуміти як керувати командою ІТ фахівців. Тому, якщо ви бачите себе як TeamLead, PM чи ІТ-директор то негайно купіть і прочитайте цю книгу.
Якщо шукаєте того, хто найкраще подає вступ у світ алгоритмів – то це Томас Кормен. Текст написаний без перенасичення складними математичними поясненнями, людською мовою. Виглядає так, наче ви попросили знайомого програміста пояснити вам що таке алгоритми і як вони працюють. Ну а перелік тем робить книгу корисною як для студентів, так і для спеціалістів, які хочуть відновити забуті навички чи відкрити для себе нові шляхи.
Проте, ми також радимо вам вивчати англійську, щоб читати технічну літературу в оригіналі. Це завжди краще, ніж переклад.