Відповідно до міжнародних рейтингів 2021-2022 років, мова програмування Python скрізь виривається в лідери:
Щодо рейтингу популярності мов програмування серед програмістів, які вже працюють в Україні, то тут Python займає 4 місце з часткою програмістів 13%, але з яскравою позитивною динамікою протягом останніх двох років.
Python – мова, яка має простий синтаксис і структуру, є легко читабельною і зрозумілою, що робить її ідеальним вибором для початківців. Програми написані на Python коротші та швидші. Ви можете одразу написати та протестувати і це не займе багато часу.
Python є безкоштовним, що дозволяє використовувати його у будь-яких проєктах без будь-яких обмежень чи витрат. Ви просто завантажуєте та починаєте працювати. Також ця мова характеризується відкритим кодом, тож ви можете легко змінювати його, вносити свої корективи.
Python має велику та активну спільноту розробників, яка постійно вдосконалює мову програмування, розробляє нові бібліотеки та інструменти. Ця спільнота допомагає розробникам Python знайти відповіді на будь-які питання та ділитися знаннями й досвідом з іншими.
Python може працювати на будь-якій операційній системі, включаючи Windows, Mac OS та Linux. Це зробило Python дуже популярним у сфері розробки програмного забезпечення та веб-додатків. Для роботи на Windows необхідно встановити безкоштовний дистрибутив Python Anaconda, а на інших ОС просто ввести слово “python” в терміналі на комп'ютері.
Python має безліч бібліотек та інструментів, що дозволяють розробникам створювати найрізноманітніші проєкти. Завдяки таким бібліотекам, як NumPy, Pandas, SciPy та іншим, Python став дуже популярним у сфері аналізу даних та машинного навчання. Крім того, Python можна використовувати для розробки веб-додатків та інтернет-сайтів, графічного дизайну, наукових досліджень та багатьох інших сфер.
Ким би ви не працювали, не обов’язково програмістом, але якщо ви часто зіштовхуєтесь з процесами, які можна автоматизувати — Python ідеально підходить для цього. Достатньо просто написати скрипт або знайти потрібну бібліотеку.
Багато фреймворків, таких як Django, Flask та Pyramid. дозволяють швидко створити базовий бекенд. Ви зможете працювати з БД, зіставляти URL-адреси з частинами коду, бачити зображення на різних пристроях. Для новачків підходить Flask, який має просту структуру та допомагає швидко створювати веб-додатки.
Все, що набирає зараз неабиякої популярності — здебільшого програмують Python-розробники 😉.
Python має багато бібліотек, які дозволяють розробникам створювати ігри на різних платформах. Можна створювати прості ігри з використанням Pygame або використовувати спеціалізовані бібліотеки, такі як Panda3D для створення складніших ігор.
Парсинг великої кількості інформації/даних, її аналіз, обробка, візуалізація. За допомогою бібліотек, таких як NumPy, Pandas та Matplotlib, можна легко аналізувати великі набори даних та візуалізувати їх. Почати варто з навчання основ NumPy та Pandas, щоб зрозуміти, як працюють ці бібліотеки та як вони можуть бути використані для обробки даних. Потім вивчайте Matplotlib, щоб створювати візуалізації даних.
Python також дуже популярний у наукових дослідженнях, особливо у сфері природничих наук та інженерії. SciPy, SymPy та Matplotlib — це лише деякі з бібліотек, які широко використовуються у цій сфері.
Перелік бібліотек/фреймворків, котрі розв'язують задачі у різних сферах та розширюють функціональність Python.
80% провідних університетів світу використовують саме Python для вступних курсів з програмування. Тож якщо хочете бути провідним спеціалістом, то маєте знати хоча б базові поняття цієї мови програмування.
Disney використовує Python для своїх виробничих процесів, а Mozilla випускає пакети з відкритим кодом, що побудовані на Python. НАСА, Dropbox та Youtube, Spotify також використовують Python для вирішення низки своїх питань; Facebook, Instagram, Pinterest, Paypal, Prezi працюють на платформі Django, яка підтримує роботу їх серверів.
Серед відомих українських компаній, які розмістили свої вакансії Python-розробника на сайтах пошуку роботи: Lifecell, Ajax Systems, ПриватБанк, ПУМБ, Ашан, SoftConstruct Ukraine, Meest.
Отож Python — універсальна мова, яку у своїй роботі може використовувати аналітик, системний адміністратор, DevOps, науковець, якому для досліджень необхідно обробити велику кількість даних чи той, хто хоче працювати з машинним обладнанням. Там перед початком навчання обов’язково потрібно визначитися де саме і як, ви плануєте використовувати цю мову.
Python — потужна мова програмування з безліччю можливостей в різних сферах. Якщо ви тільки починаєте вивчати Python, спочатку ознайомтесь з основами мови та структурами даних. Потім ви можете переходити до розв'язання різноманітних задач та розробки додатків в обраних сферах.
Курс, який можемо порекомендувати початківцям — Python: програмування з нуля. Насолоджуйтеся процесом навчання та не зупиняйтеся на досягнутому!