Методологія DevOps показала себе як ефективне рішення в процесах створення програмного забезпечення. Все більше компаній прагнуть впровадити цю культуру. Microsoft вирішив допомогти з цим завданням і створив хмарне рішення Azure DevOps.
DevOps – це методологія, яка об'єднує в собі оптимізовані розробку й експлуатацію, які націлені на надання якісних послуг клієнтам. Більш того, за допомогою цієї методології, компанії можуть об'єднати роботу різних відділів. Це значно впливає на ефективність роботи й якість продуктів, які виробляються. Серед головних переваг:
Детальніше про методологію DevOps можна дізнатися в нашій статті «Головні принципи та практики DevOps».
Azure DevOps – це хмарне рішення, яке допомагає з плануванням, розробкою, доставкою та використанням продуктів. Впроваджена в усі сервіси DevOps методологія допомагає ефективніше і швидше створювати ПЗ в межах однієї платформи. Серед сервісів:
З його допомогою ви можете розробляти, тестувати та запускати рішення, користуючись CI/CD конвеєром. Він підтримує безліч мов, хмар і платформ. Ви можете також під’єднатися до GitHub і безперервно працювати над розгортанням.
У вас в розпорядженні будуть інструменти для управління робочим процесом: звіти з налаштуванням, дошки-канбан, журнали недороблених або невиконаних завдань, панелі для інформування команд. Цей сервіс допоможе швидше робити та впроваджувати правки в програмне забезпечення.
Ви зможете розробляти, розміщувати та використовувати пакети NuGet, Maven і npm разом з іншими учасниками команди, і швидко додавати створені артефакти в CI/CD.
Ви отримаєте у використання приватні репозиторії Git. При необхідності ви можете спільно працювати над кодом, управляти файлами та виконувати запити на зміну коду.
Сервіс надає можливість для планування тестування програмного забезпечення. Тестування може бути, як ручне, так і довільне.
Особливість цього рішення полягає в тому, що ви можете відкрито використовувати і розширювати всі сервіси. У них ви можете працювати з будь-яким ПЗ незалежно від обраних хмари, середовища та платформи. Більш того, кожен сервер повноцінно функціонує окремо один від одного.
Стаття для тих, хто тільки починає свій шлях як DevOps-фахівець: «Карта DevOps інженера: як стати фахівцем?».
Якщо ви бажаєте докладніше дізнатися про можливості курсу та графік проведення, звертайтеся до нашого менеджера Навчального центру «Мережні Технології».