Сьогодні легковажне ставлення до ІТ-безпеки даних і корпоративної мережі в загальному може привести до серйозних проблем. Поки ви покладаєтеся на стандартні програми й не проходите навчання за новими можливостями інформаційної безпеки, число постраждалих від хакерів зростає щодня. Тут не важливі розміри компанії, жертвою кібершахраїв може стати хто завгодно. Тому ми зібрали 5 головних правил захисту ІТ-інфраструктури компанії.
Роки йдуть, а одним з найбільш вразливих місць все ще залишаються співробітники компанії. Ми не говоримо про кваліфікованих ІТ-фахівців. В цьому випадку мішенню для хакерів стають співробітники, які користуються обладнанням на рівні звичайних користувачів. Їм приходять фішингові листи, співробітники відкривають їх і в результаті створюють можливість для завантаження шкідливого ПЗ, програм-вимагачів й інших вірусних програм.
Тут існує два варіанти виходу з ситуації:
Існують зовнішні чинники загроз для даних, на які ви не можете вплинути. Серед них крадіжки й втрати пристроїв з важливою корпоративною інформацією. У кращому випадку пристрій просто буде втрачено. А в гіршому випадку шахрай зажадає викуп за повернення пристрою. Щоб уникнути подібного сценарію, ми завжди радимо:
За допомогою сегментування ваша компанія зможе управляти ІТ-безпекою та доступами й рівномірно розподіляти все навантаження на мережу. Тут важливо створити якомога більше бар'єрів для проникнення до важливих даних. Навіть якщо хакер проникне в мережу, у вас буде час зреагувати й зупинити подальші дії.
Також важливо проводити постійний моніторинг авторизації в мережу користувачів. Так ви можете швидше зреагувати на підозрілі дії хакера і прийняти рішення для боротьби з атакою.
За останній рік багато співробітників стали працювати віддалено, а значить кордони мережі стали більш розмитими. Більш того, співробітник підключається до системи через менш захищену мережу. Тому тут основне завдання ІТ-фахівців організувати роботу відповідно до політики інформаційної безпеки. Вона зазвичай включає в себе:
Те, що ми перерахували вище, це лише мала частина інформаційної безпеки. Насправді це велика сфера, яка постійно розвивається. Тому, якщо ви ІТ-фахівець, який працює в цій сфері, курси з інформаційної безпеки – це можливість оновити та розширити досвід і раніше набуті знання. Навчальний центр «Мережні Технології» пропонує курси з ІТ-безпеки, на яких ви освоїте і будете застосовувати на практиці:
Авторський курс, на якому ви вивчите базові поняття ІТ-безпеки.
Авторський курс призначений для керівників, які прагнуть впровадити інформаційний захист в процеси компанії.
Авторизований курс від Microsoft, який знадобитися ІТ-фахівцям, які працюють з Windows Server.
Авторський курс, на якому фахівці НЦ поділяться досвідом в організації інформаційної безпеки.
Курси з інформаційної безпеки проходять онлайн і очно в нашому навчальному центрі. Також ви можете вибрати між заняттями в групі, на корпоративному рівні або ж індивідуально. Якщо ж ви хочете більш детально дізнатися про організацію навчання або записатися на один з курсів, звертайтеся до нашого фахівця НЦ.