Frontend що це таке і нащо його вивчати
Найперше питання, яке звучить від ІТ-спеціаліста, коли ви цікавитесь розробкою вебресурсів чи диджиталізацією свого бізнесу, це уточнення: “фронтенд” чи “бекенд”. Тож давайте детально розберемося, що таке “фронтенд”, які завдання виконує фронтенд розробник, якими навички він повинен мати.
Що таке Frontend?
Це все те, що бачать користувачі під час взаємодії з програмою, відвідуванням сайту, додатку чи платформи. Ви працюєте з кодом для візуальної частини. Обробляєте запити користувачів та відображаєте функціональні задачі інтерфейсу.
Інструменти та методи створення для відтворення вебсайт постійно змінюються, тому розробник повинен бути постійно в курсі, як розвивається сфера і застосовувати ці знання у своїй роботі.

Головне завдання Frontend-розробника
Подати інформацію для користувача у зручному та актуальному форматі. Тож якщо ви маєте творчий підхід до роботи, гарно розвинену просторову уяву, бажаєте бачити результат своєї роботи, то вам точно у фронтенд.
Ви повинні зв’язати бекенд з макетами сайту дизайнера та реалізувати весь функціонал на стороні користувача.
Зараз юзери використовують різноманітні пристрої для отримання інформації, з різним розширенням екрана, тому перед Frontend-розробником постає ще одна задача — адаптувати створену програму під ці зміни. Паралельно враховуючи:
- Кросбраузерність (використання різних браузерів для відкриття сайту).
- Кросплатформеність (можливість програмного забезпечення працювати на різних апаратних платформах та операційних системах).
Що потрібно вивчати для Frontend?
- HTML. Це розмітка елементів на сторінці, тобто ви задаєте їх розташування та розміщення.
- CSS. Стилізація зовнішнього вигляду проєкту. Ви повинні задати колір, розмір елементів. Перетворити схему на привабливий макет, який хочеться розглядати.
- JavaScript. Це реакція на сторінці на будь-яку дію: натискання на кнопку, розкриття списку, надсилання запиту і т.д.. Ви створюєте всі функціональні можливості для клієнта.
- jQuery. Бібліотека, завдяки якій взаємодіють HTML та JavaScript. Завдяки їй спрощується робота з компонентами DOM.
- Верстання макетів. Розуміючи, як працюють стилі CSS та розмітка, ви зможете написати код за PSD-макетом, щоб не прописувати його щоразу вручну.
- UI/UX-проєктування. Ви проводите дослідження та розробляєте дизайн.
- SQL-запити. Мова для програм баз даних. Ви створюєте покращені запити та спрощуєте виправлення запитів, які повертають неправильні результати.
- Знання Backend. Для просунутого спеціаліста, який планує працювати на великих проєктах, для комунікації з іншими спеціалістами необхідні знання в їх сфері.
Чому потрібно стати Frontend-розробником?
- Без вас не обійдеться жоден вебсайт чи додаток, які зараз створюються щодня у великій кількості.
- Динамічний розвиток цієї сфери говорить про те, що вам завжди буде куди рости.
- Це один з найпростіших шляхів потрапляння в IT-індустрію.
- Маєте право вибору в роботі, можете працювати як з програмами, додатками, так і з сайтами.
- Якщо не сподобається працювати Frontend-розробником, легко можете піти в дизайн, програмування Java чи HTML, чи стати FullStack розробниками, бо матимете основні знання в цих напрямках.
В цій статті ми розповіли основні задачі Frontend-розробника, щоб ви мали поняття, що це і як працює. Якщо у вас залишились питання можна пройти консультацію з менеджером Академії «Мережні Технології». Для порівняння роботи фронтенд над бекенд радимо ознайомитись з нашою наступною статтею.