Як гуманітарію стати програмістом? | nt.ua

Як гуманітарію стати програмістом?

Липень 23, 2021 академія курси
New it job

Якщо ви вважаєте, що гуманітарію складно стати успішним програмістом, то ми спішимо поміняти вашу думку. Адже в реальності ситуація виглядає зовсім по-іншому. Відкидайте фрази «Це складно» та «Програмування не для мене» та вперед розбиратися в питанні разом з нашою Академією «Мережні Технології».

Чому варто перейти працювати в ІТ-сферу?

  • Безліч можливостей. Яку б спеціальність ви не вибрали, ви завжди знайдете відповідну роботу та проєкт.
  • Можливість застосовувати знання, які були раніше надбані. Психологи використовують свої навички у створенні інтерфейсів, історики можуть зайнятися розробкою історичних ігор і т.д.
  • Знання іноземних мов завжди допоможе у вивченні мови програмування (якщо якийсь навчальний матеріал є тільки англійською мовою), спілкуванні з клієнтами, ведення технічної документації та підготовки матеріалів.

Етапи переходу в ІТ-сферу

  1. Визначте причини зміни професії та майбутню мотивацію.

Без цих двох причин далі розвиватися в новій сфері може бути не так просто. Адже поміняти професію просто тому, що вам набридло працювати у своїй компанії, є сумнівною причиною та мотивацією вибору ІТ-сфери.

Дізнайтеся про можливі причини для переходу в ІТ-сферу в нашій статті «5 ознак того, що час кардинально міняти роботу».

Ви розібралися з причинами, тепер час визначитися з мотивацією. Для цього чесно відповідайте на 3 питання: Чому вас зацікавила робота в ІТ? Чого ви чекаєте від нової професії? Скільки ви хотіли б отримувати на цій спеціальності?

Після цього обов'язково запишіть відповіді. Так в складні моменти, коли ви зіткнетеся з важкою темою, відповіді нагадають, чому ви почали шлях до нової професії.

Дізнайтеся більше про мотивацію в нашій статті «Як мотивувати себе на навчання?»

  1. Виберіть майбутню мову програмування.

У цьому питанні важливо не поспішати. Почніть пошуки з перегляду актуальних мов в наших статтях «Топ мов програмування 2021 в різних сферах» і «ТОП 6 мов програмування для вивчення в 2021 році».

Далі можна переглянути ринок вакансій і дізнатися, яка мова більш поширена. Пам'ятайте лише про те, що тенденції міняються. Можливо через пів року в топи увійде ще яка-небудь молода мова програмування.

Але не тільки популярність повинна грати роль у виборі. Також важливо враховувати складність мови. Орієнтуйтеся на таку мову, яка вважається легкою для фахівців-початківців. Серед таких мов – PHP і Python.

  • Python складається з простого синтаксису, завдяки якому написання коду для програм займає менше часу в порівнянні з іншими мовами. Ця мова програмування використовується майже у всіх сферах і має велику базу бібліотек.
  • PHP досить відома мова, яка використовується в Back-end, Front-end і Full-Stack розробці. Важливо розуміти, що для одного завдання існує багато рішень, що може трохи ускладнити вивчення PHP.

Ви також можете розглядати й інші мови. Гарними варіантами будуть JavaScript і Java. JavaScript використовується в mobile, Back-end, Front-end, QA automation і Full-Stack розробці. Java використовується в Back-end, Front-end, Desktop, QA automation і System розробці. Вони є одними з найбільш популярних мов на ринку. Багато хто вважає, що їх популярність буде триматися ще довгий час.

Перша мова повинна допомогти розібратися в основі програмування та прищепити мислення розробника. Далі освоєння другої мови буде йти швидше та простіше.

  1. Знайдіть ментора.

Початківець розробник може загубитися в нескінченному потоці інформації, матеріалів і завдань. Щоб цього не сталося, важливо знайти досвідчену людину, яка допоможе вам розібратися в спірних і незрозумілих для вас питаннях.

  1. Визначтеся з курсами.

Самоосвіта та допомога ментора – це завжди чудово, але можливість отримувати матеріал від професіонала на курсах – це шанс не втратити та впорядкувати важливу інформацію. Крім цього, викладач завжди направить і допоможе виправити неочевидні помилки.


Ми вважаємо, що будь-яку ІТ спеціальність можна освоїти з нуля. Головне, щоб у вас було бажання та мотивація розвиватися в новій сфері. Наша Академія «Мережні Технології» з радістю допоможе вивчити вашу першу мова програмування для майбутньої професії.

Перший тиждень курсів – безкоштовний. Цього періоду цілком буде досить, щоб зрозуміти, чи варто вам ставати програмістом. По закінченню тижня у вас завжди є можливість відмовитися від подальшого проходження курсів. Дізнатися про графік проведення курсів, про форму оплати та інші нюанси навчання можна у менеджера Академії. До зустрічі в нашому центрі!